منطقه چیتاب در بخش کبگیان یکی از زیباترین جلوه‌های طبیعت را در منطقه زاگرس دارد.

به گزارش گفتمان توسعه به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، استان کهگیلویه و بویراحمد که در منطقه زاگرس مرکزی واقع شده از طبیعتی زیبا و به معنای تمام زاگرسی برخوردار است که هر نقطه از آن جاذبه‌های منحصر به فرد خود را دارد.

اگر از گچساران و منطقه شلال‌دان و یا باشت با لار و شادگان و شاه‌بهرام و یا چرام و منطقه سرفاریاب و یا کهگیلویه با قلعه‌رئیسی و دیشموک و زیبایی‌های آن سخن می‌گوییم در منطقه کبگیان باید از طبیعت زیبای چیتاب و حوالی سرسبز و مینیاتوری آن نام برد.

منطقه چیتاب یکی از مناطقی با فرهنگ بالای مردمی اصیل و دوستدار طبیعت است که کمتر از سایر نقاط استان در آن تخریب جنگل‌ها را شاهد هستیم.

این منطقه که در نزدیکی شهر یاسوج واقع شده با این طبیعت و مردمان می‌تواند یکی از مناطق خوب گردشگری در استان معرفی شود به شرط این که بسترها و زیرساخت‌های لازم در آن فراهم شود.

منطقه چیتاب بهشتی گمشده در زاگرس مرکزی است که دولت باید برای توسعه گردشگری در آن سرمایه‌‌گذاری کند که متأسفانه در این زمینه هیچ کاری صورت نگرفته است.

اما باید به این نکته دل خوش کنیم که به دلیل عدم وجود برخی زیرساخت‌ها مثل راه در دل طبیعت، این طبیعت زیبا و جنگل‌های آن هنوز بکر مانده‌اند و دست مخربان به آن جا نرسیده که دارای جنگل‌های بکر و ذخیره‌گاه ژنتیکی است.

منبع: خبرگزاری فارس

نظر شما!!