منطقه زیبا و گردشگرپذیر موگرمونٰ بهشت گمشده جنوب ایران مورد بی مهری مسؤولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

به گزارش گفتمان توسعه از خبرگزاری فارس از لنده، خداوند زیبایی‌های طبیعت را به‌گونه‌ای خلق کرده تا انسان یعنی اشرف مخلوقات از این زیبایی نهایت استفاده و لذت را ببرد و با سیر در زیبایی‌ها به غایت و مقصود هستی پی ببرد.

شهرستان‌ لنده در فاصله ۲۵۰ کیلومتری از یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده و به حق می‌توان گفت این شهرستان نمادی از سرزمین چهارفصلی که در طول سال می‌توان فصول مختلف را در آن تجربه کرد.

طبیعت زیبا و بکر این شهرستان همه ساله خیل عظیمی از گردشگران در فصول مختلف سال به خصوص بهار دل‌انگیز طبیعت به این شهرستان می‌کشاند.منطقه زیبای موگرمون یکی از مناطق زیبا و بکر این شهرستان بوده که وجود چشمه‌های جوشان و درختان سربز و اکوسیستم و محیط زیست زیبایش چشم‌های گردشگران را می‌نوازد و از اقصی‌نقاط کشور پذیرای میهمانان و گردشگران بسیاری است.

وجود رودخانه‌ خروشان و جوشان جن(موگرمون) بر زیبایی و تنوع طبیعت سرسبز این منطقه زیبا افزوده و از وجود این رودخانه باغات همیشه سرسبز و شالیزارهای برنج سربرافراشته است.

آبشارهای زیبا و سایبان‌های طبیعی از درختان بلوط، بیدهای مجنون و درختانی که قد علم کردند تا فرصتی را برای میزبانی از دوست‌داران طبیعت فراهم آورند. اینک هنگامه فصل بهار و طراوت و شادابی طبیعت به شهرستان قدم گذاشته تا بار دیگر زیبایی و لطافت بهاری را میزبان طبیعت‌دوستان قرار دهد.

زیبایی این طبیعت با وجود طرح‌های پرورش ماهی و توجه به اقتصاد مقاومتی دوچندان شده و منطقه موگرمون را به قطب گردشگری در شهرستان لنده تبدیل کرده است.

بهشت گمشده به حق صفت پسندیده‌ای برای منطقه زیبای موگرمون بوده چراکه این زیبایی‌های طبیعی و خدادادی سال‌هاست مورد غفلت مسؤولان قرار گرفته و اقدامی که بتواند این منطقه را از مظلومیت برهاند انجام نشده است. البته نباید فراموش کرد نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان با دست خالی توانسته چند سرویس بهداشتی در این منطقه احداث نماید.

چند سال پیش مسىؤولان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان طرح کمپینگ (استراحتگاه گردشگران) را در فاصله ۲ کیلومتری از تفرجگاه موگرمون احداث کرده و به تازگی آماده سرویس‌دهی به گردشگران نوروزی شده است.

در پایان باید بگوییم بهشت گمشده، گمشده زیبایی‌های طبیعت ایران بوده که محرومیت و مظلومیت آن را احاطه کرده و عدم وجود امکانات رفاهی و بهداشتی، فرهنگی و مذهبی و … باعث روی‌گردانی گردشگران از آن گردید. بهشت گمشده ایران چشم‌انتظار مهربانی مسؤولان و میزبانی از گردشگران و طبیعت‌دوستان از سراسر ایران زمین و جهان پیرامون است.

منطقه و رودخانه موگرمون با داشتن طبیعتی زیبا و بهاری مناظر دل‌انگیزی را خلق کرده که همه ساله ده‌ها هزار گردشگر و میهمان نوروزی را به خود جذب می‌کند. این منطقه در فاصله ۱۲ کیلومتری ضلع شرقی شهرستان لنده قرار دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

نظر شما!!