رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ نفر بر اثر غرق‌شدگی در رودخانه‌های استان جان خود را از دست دادند.
جلال پوران‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ نفر براثر غرق‌شدگی در رودخانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست دادند.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: افراد از شنا کردن در حاشیه‌های رودخانه‌ها و مکان‌های خطرناک خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث رانندگی روز گذشته اشاره کرد و گفت: روز گذشته در تصادف سواری پراید و خودروی سمند در دو راهی تنگ تامرادی ۱۱ نفر مصدوم شدند که به وسیله مرکز ۱۱۵ یاسوج به بیمارستان منتقل شدند، ضمن اینکه در حادثه دیگری در واژگونی خودروی پراید که حوالی ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه دیشب اتفاق افتاد ۶ نفر مصدوم شدند و دو نفر جان خود را از دست دادند.

این مسؤول در ادامه زمان رسیدن نیروهای اورژانس ۱۱۵ بر بالین بیماران در جاده‌ها و شهرهای استان را کمتر از نرم کشوری دانست و گفت: زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیمار در استان هشت دقیقه و در کشور بیش از ۹ دقیقه است.

پوران‌فرد تصریح کرد: تمامی جاده‌های اصلی استان به طور ۱۰۰ درصدی و جاده‌های فرع نیز حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از سوی اورژانس ۱۱۵ پوشش داده می‌شوند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه امید است پوشش ۷۰ تا ۸۰ درصدی از سوی اورژانس ۱۱۵ استان به حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد برسد، گفت: تعداد مراکز اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده‌ای در استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۷ پایگاه است.

وی اضافه کرد: تعداد آمبولانس‌های پایگاه اورژانس استان ۴۰ دستگاه و تعداد نیروهای ستادی و عملیاتی ۲۶۵ نفر است که به صورت شبانه‌روزی در حال انجام خدمات هستند.

  • منبع: خبرگزاری فارس
  • گفتمان توسعه: روزنه ای رو به پیشرفت و توسعه

نظر شما!!